Geoblog.pl    trini    Podróże    Podróże małe i duże    Wielka podróż na Wyspy Brytyjskie cz. II Dover rok 2005

Wielka podróż na Wyspy Brytyjskie cz. II Dover rok 2005

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Dover

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, autobus wyłania się z wielkiej paszczy smoka, który wyjechał spod kanału La Manche. I tu zdziwienie, bo krajobraz się zmienił na górzysty. No moze nie całkiem, ale spore pagórki są. Tuż za wyjazdem z portu w Dover, można zobaczyć wielkiego, białego, płaskiego człowieczka, (namalowany? wyryty?) na zielonych wzgórzach. Podobno takich nazwijmy to górskich malowideł na Wyspach jest trochę. I podobno są ciągłym przedmiotem kultu pogan.
Poganie mu tańczą, śpiewają, tworzą kręgi modlitewne, i bardzo dbają o to, żeby nikt tego miejsca nie zbeszcześcił.
Coś mi się widzi, że to jakiś kult druidów...
Aby zobaczyć na własne oczy o czym mówię polecam zobaczyć program Trinny i Suzannah rozbierają wielką Brytanię - odcinek o tym, jak długiego człowieka podobnego do tego co go tu opisałam, przekształcają w rózne typy sylwetki kobiet, za pomocą żywych kobiet ubranych na biało. Taki wielki happening. Ale całkiem sympatyczny, jak na mój gust.

trini
Anna Korzeniewska